Czym grożą niedobory witamin i minerałów?

Bardzo wiele osób lekceważy znaczenie diety i zdrowego żywienia dla zdrowia i kondycji ciała. Tymczasem to, co je się na co dzień, ma ogromny wpływ na jakość i długość naszego życia. To pożywienie ma być głównym źródłem witamin i składników mineralnych, których potrzebuje organizm. Jeśli w diecie ich brakuje, a organizm otrzymuje ich zbyt małe ilości, dochodzi do poważnych zaburzeń.
Niedobory witamin mogą doprowadzić do choroby, którą określa się mianem awitaminozy. Trzeba wiedzieć, że potrzeba bardzo drastycznych zaniedbań, by doprowadzić do tak poważnego stanu. Jednolita dieta może powodować zaburzenia, gdyż niektórych witamin dostarczy się za mało, jednak spożywanie śmieciowego jedzenia, nafaszerowanego chemią i konserwantami, może doprowadzić do bardzo dużych niedoborów i konsekwencji zdrowotnych.
Podobnie ma się sprawa z minerałami. Pełnią one ważne funkcje w organizmie, wspomagają działanie narządów i układów. Jeśli dieta nie zapewnia ich stałych dostaw, może dojść do zaburzeń w ich pracy. Aby tego uniknąć, warto wspomóc organizm preparatami multiwitaminowymi.

Previous post Witamina D – nie tylko dla kości
Next post Witamina B6