Banany – bogactwo witamin i minerałów!

Banany to wciąż niedoceniane owoce – panuje bowiem przekonanie, że są tuczące i nie powinno się spożywać ich na diecie. Nic bardziej mylnego! To jedne ze zdrowszych, tańszych i łatwiej dostępnych owoców, których nie powinno zabraknąć w jadłospisie i które sycą na długi czas, dostarczając przy tym wielu wartości odżywczych. Polecane są zarówno dzieciom, jak i dorosłym, gdyż na każdego działają bardzo dobrze i sprawdzają się na co dzień.
Banany w swoim składzie posiadają bardzo dużo potasu, który zmniejsza ciśnienie, więc owoce te powinny być spożywane przez osoby z nadciśnieniem czy podwyższonym cholesterolem. Co więcej, zawartość magnezu pobudza do działania mózg, więc warto w przerwie od pracy czy nauki sięgnąć właśnie po banana. Dodatkowo owoc ten zawiera wiele witamin, w tym A, K i witaminy z grupy B.
Owoc świetnie sprawdza się przy problemach trawiennych u dzieci, więc powinien być chętnie podawany przez mamy swoim pociechom. Jest to też jeden ze smaczniejszych produktów, więc dzieci zwykle nie mają problemów, by go zjeść, co bywa problemem przy innych owocach czy warzywach.

Previous post Witamina A – witamina dobrego wzroku
Next post Witamina PP